W jaki sposób programy akceleracyjne wpływają na liczbę wdrożonych innowacji? Jak rozwijać współpracę korporacji ze startupami? Jak operatorzy programów akceleracyjnych oceniają innowacyjność Polaków? – to główne tematy dyskusji panelowych V Kongresu E(x)plory Innowacje, który odbędzie się 26 kwietnia b.r. w Warszawie w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Kongresowi towarzyszy Festiwal Naukowy E(x)plory, podczas którego młodzi uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory będą prezentować swoje innowacyjne projekty badawcze. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Zaawansowanych Technologii, Mazowiecki Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Miasto st. Warszawa.

Jakie możliwości kryje wirtualna rzeczywistość? Od czego zależy wysokość dźwięku? Na jakiej zasadzie działa łódź podwodna? Mrożące krew w żyłach eksperymenty, warsztaty z programowania robotów, optyki i design thinking – to wybrane atrakcje Festiwalu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 we Wrocławskim Parku Technologicznym. Głównymi bohaterami wydarzenia będą jednak Młodzi Naukowcy, uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory. W tym roku w konkursie uczestniczy 6 projektów z województwa dolnośląskiego.

Znamy już pierwszych finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2017. Spośród 28 projektów uczestniczących w regionalnych etapie konkursu, który odbył się 17 marca w Technoparku Pomerania w Szczecinie, aż 7 otrzymało akredytację do krajowego finału.

Festiwal Naukowy E(x)plory w Szczecinie - trwają zapisy na warsztaty i pokazy!

Aż 188 uczniów wzięło udział w organizowanych przez nas inspirujących warsztatach w ramach Strefy Inspiracji E(x)plory.

 

"