Znamy już pierwszych finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory 2017. Spośród 28 projektów uczestniczących w regionalnych etapie konkursu, który odbył się 17 marca w Technoparku Pomerania w Szczecinie, aż 7 otrzymało akredytację do krajowego finału.

Festiwal Naukowy E(x)plory w Szczecinie - trwają zapisy na warsztaty i pokazy!

Aż 188 uczniów wzięło udział w organizowanych przez nas inspirujących warsztatach w ramach Strefy Inspiracji E(x)plory.

Fundacja Zaawansowanych Technologii (www.fzt.org.pl) od 5 lat prowadzi ogólnopolski, rozpoznawalny medialnie Program E(x)plory (www.explory.pl). Najważniejszym elementem Programu jest Konkurs Naukowy E(x)plory, jeden z najbardziej prestiżowych w Polsce konkursów naukowych dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach E(x)plory realizowane są także festiwale naukowe dla młodzieży oraz prestiżowe Kongresy E(x)plory Innowacje, które łączą młode talenty naukowe ze światem biznesu i innowacji.


 

Obecnie poszukujemy kandydata/kę na stanowisko Specjalisty ds. Marketingu i Komunikacji

Zakres zadań:                                             

 • Odpowiedzialność za prowadzenie wszystkich działań marketingowych Fundacji
 • Realizacja planu marketingowego i przyjętych celów marketingowych E(x)plory
 • Wsparcie Dyrektora Fundacji w realizacji działań fundraisingowych wśród potencjalnych partnerów biznesowych
 • Przygotowanie i realizacja strategii komunikacji Programu E(x)plory w mediach ogólnopolskich i regionalnych
 • Bieżąca komunikacja Fundacji i E(x)plory w mediach oraz mediach społecznościowych
 • Nadzór nad tworzeniem materiałów promocyjnych

 

Czego oczekujemy:      

 • wykształcenie wyższe
 • co najmniej dwuletnie doświadczenie w samodzielnej realizacji działań z zakresu komunikacji marketingowej, w tym projektów edukacyjnych lub społecznych
 • umiejętność szybkiego pisania ciekawych tekstów
 • biegła znajomość języka angielskiego
 • wysokie zdolności komunikacyjne
 • doskonała organizacja pracy i samodzielność
 • kreatywność i elastyczność
 • znajomość rynku edukacji w Polsce oraz zainteresowanie nauką oraz nowymi technologiami

Co oferujemy:

 • stabilne zatrudnienie
 • swoboda w realizacji własnych pomysłów
 • pozytywna atmosfera i wsparcie doświadczonego zespołu
 • możliwość rozwoju oraz poszerzania kompetencji zawodowych

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16.12.2016.

W aplikacji prosimy o dopisanie następującej klauzuli Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz.U.z 2014r., poz.1182 ze zm.).

E(x)plory zbiera dziś setki uczestników i tysiące widzów przyglądających się zmaganiom młodych naukowców i towarzyszących temu pokazom naukowym i debatom. Marka imprezy jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Aż dziw bierze, że istnieje dopiero od pięciu lat!

Na pomysł zorganizowania E(x)plory wpadł Władysław Halbersztadt, wówczas prezes grupy inwestycyjnej Investin. Zaczęło się od konkursu naukowego mającego kwalifikować młodych Polaków na konkursy za granicą. Chodziło przede wszystkim o najbardziej znany międzynarodowy konkurs Intel ISEF, organizowany co roku w Stanach Zjednoczonych. Władysław Halbersztadt, Prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii - Ewidentnie brakowało w tym konkursie uczniów z Polski. Postanowiłem to zmienić, dlatego powstało E(x)plory – opowiada Władysław Halbersztadt, dodając, że impreza odbyła się po raz pierwszy w 2012 roku pod nazwą „Festiwal Młodych Naukowców” . Prędko zdaliśmy sobie jednak sprawę, że nie chcemy być małym, lokalnym konkursem przypisanym tylko do Intel ISEF. Od początku dążyłem do stworzenia własnej marki, która będzie obejmować i konkurs, i festiwal naukowy, i kongres technologiczny. Dlatego wymyśliliśmy nazwę E(x)plory. I wówczas nabraliśmy wiatru w żagle. Bo takiej imprezy w Polsce do tej pory nie było i okazało się, że bardzo jej brakowało.

E(x)plory było i nadal jest największym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, której założycielem i prezesem jest Władysław Halbersztadt. Początkowo fundacja miała zajmować się projektami doradczo-szkoleniowo-warsztatowymi, ale Festiwal Młodych Naukowców prędko zdominował jej działania. Od strony koncepcyjnej spiritus movens imprezy pozostaje Władysław Halbersztadt, zaś od strony organizacyjnej nad E(x)plory panuje Joanna Gogolińska.

2015 03 d EXPLORY www VID1975

 

 

"